تصاویری وحشتناک از مراسم عزاداری مسیحیان


تصاویری وحشتناک از مراسم عزاداری مسیحیان

 رسانه های غربی هر از چند گاهی با انتشار گزارش ها و فیلم های جهت دار از مناسک مذهبی مسلمانان و خصوصا” شیعیان ، تلاش می کنند تا تصویری مشوش و تحریف شده از باورهای دینی مسلمانان و ایرانیان ارائه دهند. دستمایه این تبلیغات مغرضانه و جهت دار ، برخی مناسک و آیین های مذهبی است که البته بسیاری از این آیین ها جزو اعتقادات اصولی نیست و حالت فراگیر ندارد و چه بسا علمای اصیل اسلامی و شیعی با آن مخالف بوده یا در اصالت آنها شک داشته باشند.به گزارش خبرنگار «جهان» رسانه های غربی با متمرکز شدن بر روی این آیین های شاذ ، در حالی تصویری مغشوش و مخدوش از اعتقادات مسلمانان و شیعیان ارائه می دهند که در آیین مسیحیت و فرقه های مختلف آن نیز نمونه های زیادی از همین آداب و مناسکی که بواسطه آنها مسلمانان و شیعیان مورد تحقیر و تخطئه غربی ها قرار می گیرند ، وجود دارد. آدابی نظیر: بوسیدن و حتی لیسیدن اشیاء و اماکن مقدس ، ایراد جراحت و خونین کردن بدن با اشیاء برنده در ایام و اماکن مقدس ، افتادن در آب یخ زده در ایامی از سال ، راه اندازی دسته جات عزاداری برای مسیح و جمع آوری نذورات و … جملگی آیین هایی است که در فرقه های مختلف مسیحی وجود دارد و به آنها عمل می شود.اگر چه از منظر «جهان» ، ساحت دین مبین اسلام و آیین مسیحیت اصیل فراتر و والاتر از این چنین دعاوی و مباحثی است اما با توجه به تبلیغات رسانه های غربی که متاسفانه برخی مدعیان آیین مسیحیت نیز از این تبلیغات حمایت می کنند ، تبیین و روشن ساختن برخی مسائل و مغالطه ها ضروری به نظر می رسد.  تقویم رسمی برزیل ۱۲ روز تعطیل رسمی دارد و یکی از آنها هم ۲۲ آوریل است.

مصلوب شدن ظاهری مسیح و رنجهایی که کشیده است یا” پایشاو دی کریستو” paixão de cristo  جزء باورهای محوری مسیحیت است. در واقع مسئله قربانی کردن که در تمامی ادیان به نوعی وجود دارد در مسیحیت در غالب مصلوب شدن پسر خدا برای بخشش گناهان بشر و شفاعت بشر مطرح می شود. و بنظر می رسد شبیه همان کارکردی باشد که در ذهن عوام برای مسئله کربلا و شفاعت اخروی منظور می گردد.بسیاری روزهای مهم تقویم  مسیحیت هم به تولد ، مصائب ،مصلوب شدن و رستاخیز مسیح مرتبط می گردد..

هفته آخر پس از صیام ۴۰ روزه هفته مقدس  Semana Santa  یا هفته پاک خوانده می شود که در انتهای این هفته  یعنی روز یکشنبه ، بزرگترین عید مسیحیان یعنی عید پاک ،پاسکوا ، پصح یا فصح قرار دارد.عید رستاخیز مسیح و عروج او به آسمان پس از مصلوب شده (ظاهری). روز مصلوب شدن وی ۲ روز قبل از عید پاک  یعنی جمعه است که آن را پایشاو یا مصائب مسیح میخوانند  در آن مراسم صلیب کشی و در برخی فرقه ها زنجیزنی و شلاق زنی وجود دارد.پنجشنبه شام آخر یا  Última Ceia و نیز شستن پای فقرا است. لازم به ذکر است که عید پاک در دین یهودیت نیز با تعریف زمان رهایی بنی اسرائیل از دست فرعون گرامی داشته می شود.

آنچه در پی می آید تصاویری از مراسم و آیین های مذهبی برخی فرق مسیحی در ایام و اماکن مقدس آنان است که شباهت های فراوانی با برخی مراسماتی دارد که رسانه های غربی به خاطر عمل به آنها توسط عناصر محدودی از مسلمانان و شیعیان ، شانتاژ وسیعی به راه می اندازند.

 عزاداری و تشییع نمادین مسیح

استفاده نمادین از تاج خار

سینه خیز رفتن و لیسیدن صحن کلسیا

سینه خیز  و لیسیدن صحن کلیسا برای رسیدن به تابوت

 زخمی کردن پاها برای تبرک کردن خانه ها

 جمع آوری نذورات

 زخم کردن پشت شانه

 سینه را خراش دادن

 طرز تهیه وسیله خراش

 زخمی کردن خود با وسیله خراش

 نگاه کودک معصوم مسیحی به این مراسم

 تصاویر جالب از مراسم مصلوب شدن مسیحیان

 در این مراسم مسیحیان جهان برای بزرگداشت روز موسوم به صلیب کشیده شدن حضرت عیسی(ع) اعمال خاصی انجام می دهند که تصاویری از آن را می بینید